JESEN U DV “SMJEŠKO”

Jesen u našem vrtiću bila je prepuna aktivnosti kroz koje smo učili o obilježjima jeseni te jesenskim plodovima. U suradnji s roditeljima sakupili smo različite jesenske plodove (bundeve, tikvice, kukuruz, kestene, žireve, orahe, jabuke, kruške, repu, suncokret) i osmislili male jesenske kutiće u kojem smo držali te istraživali prikupljene materijale. Obilježili smo Dane kruha i jabuka pečenjem finih peciva i kolača te posjetom pekari. Posjetili smo i Kazalište lutaka Zadar te gledali predivnu predstavu „Juha od bundeve“ koja nas je posebno inspirirala pa smo tako u vrtiću ispekli fini kolač od bundeve te skuhali finu juhu. Paljenjem lampiona obilježili smo Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje. Sudjelovali smo i u provedbi kreativnog likovnog natječaja „Volim mlijeko“ te smo sa svojim radovima dali svoj doprinos pošumljavanju Hrvatske, a aktivno pratimo i provedbu programa “Rođeni za čitanje” namijenjenog najmlađima koji će na nacionalnoj razini promicati čitanje od najranije dobi i baviti se predškolskom djecom kao čitateljima uz aktivnu ulogu pedijatara i roditelja.