Svjetski dan zdravlja 2021. – Slavimo nacionalni Tjedan zdravlja u vrtiću!

Tijekom proteklog tjedna naš vrtić je u sklopu obilježavanja Svjetskog dana zdravlja (07.04) proslavio „Tjedan zdravlja u vrtiću“ (od 06.-09.travnja). Tjedan zdravlja organizirao je Hrvatski zavod za javno zdravstvo u sklopu projekta „Živjeti zdravo“ sufinanciranog od strane Europske unije iz Europskog socijalnog fonda.

Projekt je pokrenut kako bi zajedno s djecom osvijestili važnost brige o zdravlju i naučili nove načine kako djeci približiti zdrave navike. Vrtić je mjesto gdje se stvaraju temelji za cijeli život, gdje se igra i uči i zato smo proslavom Svjetskog dana zdravlja u vrtiću učinili važan korak prema očuvanju i unapređenju zdravlja.

Za sudjelovanje u ovom projektu, naš vrtić će dobiti priznanje – diplomu „Živjeti zdravo“, te će radovi djece i njihove aktivnosti biti objavljene u publikaciji Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo.

Aktivnosti su se provodile tijekom cijelog tjedna kroz teme važne za zdravlje:

• Uskočimo u utorak – važnost tjelesne aktivnosti

• Proslavimo zdravu srijedu – važnost prehrane u očuvanju zdravlja i obilježavanje Svjetskog dana zdravlja

• Čuvajmo čistu vodu u četvrtak

• Probdijmo pospan petak – važnost odmora i sna u očuvanju zdravlja

Izvor informacija : Hrvatski zavod za javno zdravstvo, projekt Živjeti zdravo: www.zivjetizdravo.euhttps://zivjetizdravo.eu/o-projektu/